• A jó szakma felér egy diplomával - Szakma Sztár Fesztivál Budapest 2018

• Medzinárodné výberové kolo súťaže Hviezda odboru alebo Szakma Sztár Fesztivál 2018 v odbore stolár sa konalo 24. februára 2018 v Budapešti. Hostiteľom súťaže bola škola Kaesz Gyula Faipari Szakgimnázium és Szakközépiskola. Súťaže sa zúčastnili nádejní stolárski majstri-študenti z Maďarska a vybraní študenti z Rumunska a zo Slovenska. Slovensko reprezentovali žiaci našej školy Dániel Ott a Kristóf Kozári.

Súťažiaci mali pomocou ručného náradia a strojov vyhotoviť zásuvku z dreva. Od súťažiacich sa očakávala samostatná a kvalitná práca a  schopnosť zorganizovať si prácu v stanovenom časovom limite. Výsledky práce súťažiacich vyhodnotila nestranná odborná komisia. Víťazi súťaže sa v apríli zúčastnia exhibičného programu Szakma Sztár Fesztivál Budapest 2018 na výstavisku v Budapešti.

Zaznamenal: Ing. Augustín Ondrejkovič

A Szakma Sztár Fesztivál 2018 válogatójára 2018. február 24.-én került sor Budapesten a BKSZC Kaesz Gyula Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában. A versenyen a jövő asztalos mesterei vettek részt Magyarországról, Romániából és Szlovákiából. Szlovákiát Ott Dániel és Kozári Kristóf, iskolánk tanulói képviselték.

A versenyzőknek kézi szerszámok segítségével kellett elkészíteni egy fiókot tömörfából. A Versenybizottság elvárta a versenyzőktől, hogy meghatározott időn belül önálló és minőségi munkát végezzenek. A verseny győztesei továbbjutnak az országos döntőbe, amely „XI. Szakma Sztár Fesztivál” elnevezéssel 2018. április 23-25-e között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpont G és F pavilonjában kerül sor.