• Návšteva divadla v Komárne - Színház látogatás Komáromban

• Dňa 22.1.2019 sme boli so žiakmi z triedy I.BM a I.CM v Jókaiho divadle v Komárne. Zúčastnili sme sa  muzikálu ”Povala”, na ktorí sa žiaci veľmi tešili. Hlavnými účinkujúcimi boli známi herci ako: Márton Béhr, Judit Bárdos, Erzsébet Cs. Tóth, Károly Tóth, a ďalší. Bolo to fantastické predstavenie určené malým i veľkým.

2019.01.22-én a Jókai Színházban voltunk az I.BM és I.CM osztály tanulóival. A „Padlás” című darabot néztük meg, melyet diákjaink kíváncsian vártak. Olyan kiváló színészek játszották, mint például Béhr Márton, Bárdos Judit, Cs. Tóth Erzsébet, Tóth Károly és mások. Egy fantasztikus musicalt láttunk, és csak ajánlani lehet kicsiknek és nagyoknak is.

• Medziročníkový turnaj v halovom futbale – Évfolyamok közti teremfoci-bajnokság

• V mesiacoch október, november a december  sa uskutočnil na škole medziročníkový  turnaj v halovom futbale žiakov školy. Na turnaji sa zúčastnilo 6 mužstiev.

Výsledky  turnaja:

1. miesto:             III. ročník

2. miesto:             II. ročník

3. miesto:             nadstavbové štúdium

Najlepší strelec:  Kevin Paradi    II.DM

Víťazom gratulujeme!

Iskolánkban  az októberi, a novemberi, és a decemberi  hónapokban teremfoci-bajnokság zajlott, amelyen  6 csapat vett részt.

A bajnokság eredményei:

1. helyezett:     III. évfolyam

2. helyezett:     II. évfolyam

3. helyezett:     Felépítményi tagozat

Legjobb góllövő:  Kevin Paradi      II.DM

A nyerteseknek gratulálunk!

Ing. Vizváry Zoltán

• Súťaž v slovenskom pravopise - Szlovák helyesírási verseny

• Dňa 18. decembra 2018 Mgr. Elena Szabóová zorganizovala Súťaž v slovenskom pravopise, do ktorej sa prihlásili žiaci tried: I.A, II.A a  IV.A .

Študentom bol nadiktovaný text v rozsahu 150 slov, ktorý preverili schopnosti účastníkov zvládnuť náročné gramatické javy. Vzhľadom na výsledky, z ktorých nebolo možné, kvôli rovnakému počtu chýb, určiť druhé miesto, sa komisia rozhodla oceniť jedného žiaka na prvom a štyroch na druhom mieste. Výsledné poradie je:

1. miesto – Roderik Žilák IV.A,

2. miesto: Alexandra Riszdorferová I.A,  Peter Šulek II.A, Zalán Kurdi IV.A  a Patrik Medard Takáč IV.A.

GRATULUJEME!

2018. december 18-án Mgr. Szabóová Elena Tanárnő megszervezte iskolánkban a szlovák helyesírási versenyt. A versenyen az I.A, a II.A és a IV.A osztály néhány tanulója vett részt.

A diákoknak egy 150 szóból álló szöveg volt lediktálva, amely igényesebb nyelvtani kritériumoknak felelt meg. Az eredmények figyelembe vételénél nem volt lehetőség csak egy diáknak adni a második helyezést, mivel mindenkinél egyforma számú hiba volt, ezért a zsűri úgy döntött, hogy egy diák az első helyen, és négy diák pedig a második helyen végzett.

Végeredmény: 1. hely –  Roderik Žilák IV.A

2. hely -- Alexandra Riszdorferová I.A,  Peter Šulek II.A,  Zalán Kurdi IV.A és

Patrik Medard Takáč IV.A.

Gratulálunk!

• Školské kolo Olympiády ľudských práv stredoškolskej mládeže 2018 – 2019 - Olimpiász az emberi jogok ismeretéből 2018 – 2019 – Iskolai forduló

• XXI. ročníka Olympiády ľudských práv stredoškolskej mládeže 2018 – 2019 sa na našej škole

6. decembra 2018  zúčastnilo osem žiakov  z tried: I.A, II.A, III.C a IV.A.

Nosnou témou XXI. ročníka OĽP je -  30. výročie Nežnej revolúcie. Po vypracovaní testu vzniklo spomedzi súťažiacich toto poradie:

1.miesto - Adam Nagy – III.C,

2.miesto – Daniel Ďuriš – IV.A,

3.miesto – Patrik Medard Takáč – IV.A.

Víťazom gratulujeme.

Mgr. Elena Szabóová

2018. december 6-án iskolánkban megrendezésre került az emberi jogok olimpiászának iskolai fordulója. Összesen nyolc diák vett részt a versenyen, még hozzá az I.A, a II.A, a III.C és a IV. A osztályból. XXI. évfolyama az ember jogi olimpiásznak a 30. évfordulója a bársonyos forradalomnak. A tudásfelmérő teszt kidolgozása után a következő eredmény született:

1. helyezett - Adam Nagy – III.C

2. helyezett – Daniel Ďuriš – IV.A