• Vážení rodičia a milí žiaci! Pomôžeme Vám rozhodnúť sa! Kariérne poradenstvo! Dávame Vám možnosť nahliadnuť do chodu našej školy aj individuálne a bez ohlásenia! Každého srdečne očakávame, od 19. februára do 1. marca, kedykoľvek, od rána 8:00 do 15:00. Neváhajte a príďte!

Vyber si povolanie! Vezmi budúcnosť do svojich rúk!
            • Beh pre budúcnosť - Futás a jövőért

22. apríla 2024 dopoludnia sa uskutočnilo podujatie s názvom „Beh pre budúcnosť“, v rámci ktorého spoločne bežali všetci maďarskí žiaci materských, základných, stredných a vysokých škôl. Účelom podujatia bolo podeliť sa o radosť z pohybu a budovať maďarskú komunitu. Do behu sa mohol zapojiť ktokoľvek, bez ohľadu na to, či išlo o skúseného bežca alebo začiatočníka. Východiskovým bodom pre vysokoškolákov bol internát Čajka, stredoškoláci štartovali zo začiatku ulice Eötvösa, žiaci základných škôl z plavárne a nakoniec sa ku skupine bežcov zo začiatku Župnej ulice pridali aj škôlkari. Naša škola sa do akcie zapája každý rok, tentokrát nás reprezentovalo 8 zanietených žiakov z tried I.CM, I.BM, I.NM, II.CM a III.CM. Dobrým pocitom bolo pre nás zažiť, že bývalí žiaci našej školy sa teraz podieľali na organizácii podujatia ako vysokoškoláci a aktívni organizátori. Bežali s nami, v cieli nás mi

• FRI UNIZA súťaž 3D tlač - FRI UNIZA 3D nyomtatási verseny

Tento rok sme mali možnosť zúčastniť sa novej súťaže pod vedením Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Súťaž s názvom 3D Tlač bola vyhlásená s cieľom prepojiť svet informatiky s využívaním nových technológií.

Naša žiačka, Hajnalka Varjú (III.CM) sa zúčastnila on-line súťaže pozostávajúcej z 3 kôl. V každom kole dostali súťažiaci úlohy, v ktorých mali najprv vymyslieť na základe zadanej témy, akú vec budú modelovať v 3D programe. Neskôr si mohli vyskúšať modelovanie aj pomocou modelovacieho programu Prusa Slicer a následne prípravu svojho modelu na vytlačenie v 3D tlačiarni. Bohužiaľ, Hajnalka sa síce do finále nedostala, z celkového počtu 120 bodov získala 74, ale získala automatické prijatie na fakultu, ktorá súťaž organizovala.

• Zvonenia - Csengetés

Piatok 26. 4. 2024