• ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O MATURITNEJ SKÚŠKE – ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK AZ ÉRETTSÉGI VIZSGÁKRÓL

•

Organizáciu MS upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)  a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláška č. 224/2022 Z. z. o strednej škole.

Realizáciu EČ MS a PFIČ MS zabezpečuje oddelenie hodnotenia a monitorovania vzdelávania, odbor podpory formálneho vzdelávania NIVaM.

Základné informácie k Maturite 2025 nájdete na nasledovnom linku: Základné informácie
          Zdroje aktuálnych informácií k Maturite 2025, ktoré budú priebežne aktualizované: TU

Žiaci posledného ročníka sa majú povinnosť prihlásiť sa na MS do 30. septembra 2024.

Riadny termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky (EČ a PFIČ MS) v školskom roku 2024/2025 uskutoční v dňoch:

• 11. marec 2025 (utorok) – slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra,
          • 12. marec 2025 (streda) – anglický jazyk
          • 13. marec 2025 (štvrtok) – matematika
          • 14. marec 2025 (piatok) – slovenský jazyk a slovenská literatúra

Aprílový náhradný termín EČ a PFIČ MS sa uskutoční 8. až 11. apríla 2025.

Septembrový opravný a náhradný termín EČ a PFIČ MS sa uskutoční 2. až 5. septembra 2025.

Dni konania opravného termínu pre jednotlivé predmety určí NIVaM na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní ich najneskôr 1. augusta 2025.

Termíny internej časti MS, okrem PFIČ MS, určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné RÚŠS v čase od 26. mája 2025 do 13. júna 2025.

Cieľové požiadavky na vedomosti a zručnosti maturantov z jednotlivých predmetov:

Maturitné legislatívy:

Érettségi vizsga 2025

Az érettségi vizsgák szervezését a 245/2008-as törvény az oktatásról és képzésről szóló rendelete (Iskolatörvény) szabályozza, valamint tartalmazza az egyes törvények módosításait és kiegészítéseit, módosított formáját, valamint a 224/2022-es rendeletet a középiskoláról.

Az érettségi vizsga külső részének és a belső érettségi vizsga írásbeli részének a megvalósítását az oktatás értékelési és monitoring osztálya, a formális oktatás támogatási osztálya a NIVaM (Národný inštitút vzdelávania a mládeže – Országos Oktatási és Ifjúsági Intézet) biztosítja.

A 2025-es érettségiről alapvető információkat a következő linken talál: Alapvető információk

A 2025-es érettségivel kapcsolatos naprakész információk forrásai, amelyek folyamatosan frissítésre kerülnek: ITT

A végzős diákoknak kötelességük 2024. szeptember 30-ig jelentkezni az érettségi vizsgára.

A 2024/2025-ös tanévben az érettségi vizsga külső részének és a belső érettségi vizsga írásbeli részének (EČ és PFIČ MS) időpontjai:

• 2025. március 11. (kedd) – szlovák nyelv és irodalom, magyar nyelv és irodalom,
          • 2025. március 12. (szerda) – angol nyelv
          • 2025. március 13. (csütörtök) – matematika
          • 2025. március 14. (péntek) – szlovák nyelv és szlovák irodalom

A 2023/2024-es tanévben az érettségi vizsga külső részének és a belső érettségi vizsga írásbeli részének (EČ és PFIČ MS) pótvizsgaidőpontja: 2025. április 8-11.

A 2023/2024-es tanévben az érettségi vizsga külső részének és a belső érettségi vizsga írásbeli részének (EČ és PFIČ MS) javítóvizsga-időpontja: 2025. szeptember 2-5.

Az egyes tantárgyak javítóvizsgájának időpontját az Oktatási Minisztérium határozza meg a regisztrált hallgatók száma alapján, és legkésőbb 2024. augusztus 1-ig közzéteszi.

Az érettségi vizsga belső részének időpontjait – a belső érettségi vizsga írásbeli részének (PFIČ MS) kivételével – a Regionális Iskolaigazgatási Hivatal (RÚŠS) határozza meg a joghatóságuk alá tartozó egyes középiskolák esetében 2025. május 26. és 2025. június 13. között.

Az egyes tantárgyakból érettségizők tudására és készségeire vonatkozó célkövetelmények:

Érettségi jogszabályok:

Základné informácie