• Olympiáda ľudských práv - Emberi jogok olimpiásza

• V školskom roku 2021 - 2022 prebieha už XXIV. ročník Olympiády ľudských práv stredoškolskej mládeže, ktorého nosná téma má názov Digitálny vek: hrozba alebo šanca pre ľudské práva? Forma a obsah školského kola bola zvolená najmä s ohľadom na platné hygienicko-epidemiologické opatrenia spojené so šírením pandémie. Školské kolo sa teda na našej škole konalo prezenčne aj dištančne dňa 10.12.2020. Zúčastnilo sa ho desať žiakov z tried: I.A, II.A, III.A. Po vyhodnotení zadaného testu vzniklo spomedzi zúčastnených toto poradie:

1. miesto – Ladislav Jakab – II.A,

2. miesto – Monika Gerencsériová – I.A,

3. miesto  - Marek Ježo - I.A.

Víťazom blahoželáme.

Organizovala: Mgr. Elena Szabóová

A 2021-2022-es tanévben már a XXIV. évfolyama került megrendezésre az Emberi jogok olimpiászának a középiskolás diákok körében, amelynek témája a következő volt: Digitális kor: veszély vagy lehetőség az emberi jogokat tekintve? Az iskolai fordulóra formai és tartalmi szempontból is rányomták a bélyegüket a hatályos járványügyi intézkedések, illetve a pandémiás helyzet. Az iskolai forduló így nálunk kétféleképpen zajlott 2020. december 10-én: távúton és jelenléti formában. Összesen tíz tanuló vett részt a megmérettetésen: az I.A, II.A és III.A osztályokból. A megadott teszt kiértékelése után a következő eredmény született:

1. Hely – Jakab Ladislav – II.A,
            2. Hely – Gerencsériová Monika – I.A,
            3. Hely – Ježo Marek - I.A.

A győzteseknek gratulálunk.

Szervezte: Mgr. Elena Szabóová

• Szakma Sztár 2022

• A jó szakma felér egy diplomával - Szakma Sztár 2022

Hviezda odboru alebo Szakma Sztár 2022 je súťaž pre žiakov študujúcich v stredných odborných školách. Súťaž vyhlasuje Maďarská obchodná a priemyselná komora a môžu sa jej zúčastniť a žiaci zo Slovenska zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Cieľom tejto súťaže je podpora stredného odborného vzdelávania, ktorého absolventi sú na trhu práce stále viac žiadaní.

V našej škole sa 17. januára 2022 konalo obvodné kolo tejto súťaže. Súťaže sa zúčastnili žiaci III.EM učebného odboru stolármaliar, žiaci II. BM študijného odboru mechanik elektrotechnik a žiaci III.CM študijného odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výrobykomerčný pracovník v doprave.

Súťaž bola náročná, mala písomnú formu, v ktorej mali žiaci odpovedať na odborné otázky a  mali vyriešiť praktické úlohy z odboru, pričom museli využiť širokú paletu svojich vedomostí a zručností.

A Szakma Sztár 2022 a szakközépiskolás diákok szakmai versenye. A versenyt a Magyar Kereskedelmi és Ipari Kamara hirdeti meg és a szlovákiai magyar tannyelvű iskolák diákjai is részt vehetnek rajta. A verseny célja a középfokú szakmai oktatás támogatása, mivel a munkaerőpiacon egyre nagyobb a szakemberhiány.

Iskolánkban 2022. január 17- én került sor a verseny kerületi fordulójára, amelyen a III.EM osztály asztalosai és festői, valamint a III.CM fa- és bútoripari technikusai vettek részt. Továbbá a versenybe bekapcsolódtak a II. BM villamos műszerészei és a II. CM, III. CM szállítmányozási ügyintézői.

A szinvonalas írásbeli versenyen a diákoknak elméleti és gyakorlati  tudásukról egyaránt számot kellett adni, valamint gyakorlati feladatokat kellet megoldani, amelyekhez fel kellet használniuk  tudásuk és készségeik széles skáláját.

Zaznamenali: Ing. Augustín Ondrejkovič, Ing. Judita Wagnerová