• Cultura Nostra - 2. kolo - Dejepisná súťaž/Történelem verseny

• Dňa 17. januára 2023 sa uskutočnilo druhé kolo Dejepisnej Súťaže – Cultura Nostra prostredníctvom online testu. Našu školu reprezentovali žiaci z II. CM triedy, menovite: Zsófia Baják, István Döme, Eszter Magyar.

Tohtoročná súťaž bola zameraná na tému Dejiny Uhorska od satmárskeho mieru až k smrti Jozefa II. (1711 – 1790). Druhé kolo obsahovalo vyše 100 otázok formou on-line kvízu, na ktorý mali žiaci určený  časový limit.

Našim žiakom srdečne ďakujeme za účasť a pevne veríme, že postúpia do finále.

Pripravujúci učiteľ: Tivadar Török, učiteľ dejepisu

2022. január 17-én került megrendezésre az Cultura Nostra – Történelmi Verseny második  online fordulója. Iskolánkat a következő kis csapat képviselte: Baják Zsófia, Döme István, Magyar Eszter /mindannyian a II. CM osztályból/.

Az idei pályázat témája: Magyarország története a szatmári békétől II. József haláláig (1711-1790). A második fordulóban több mint 100 kérdéses on –line kvíz feladatsort oldottak meg, amelyre megadott időn belül kellett válaszolni.

Diákjainknak szívből köszönjük a részvételt és bízunk abban, hogy a döntőbe kerülnek.

Felkészítő tanárok: Török Tivadar, történelem tanár